PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122510}

Devilman

Debiruman
5,4 900
ocen
5,4 10 1 900
Devilman
powrót do forum filmu Devilman

illidan

ocenił(a) film na 4

Witam,
jakoś oglądając ten film, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że tytułowy Devilman był inspirowany Illidanem "Łowcą demonów" z gry komputerowej "Warcraft III The Frozen Throne". Chodzi tu zarówno o jego cechy i tym kim był (facetem zabijającym demony) oraz jego rozdarcie między dwiema częściami swej natury tą demoniczna i tą ludzką, jak i po prostu wygląd zewnętrzny. Moje pierwsze skojarzenie kiedy tylko zobaczyłem pudełko było z tym bohaterem, o film tylko mnie w tym utwierdził. Jeśli ktoś nie miał styczności z grą to proszę wpisać sobie w google "Illidan" i pooglądać/ poczytać, podobieństwo pod każdym względem uderzające. Nie sądzicie?

ira92

A nie sądzisz, że inspiracja, jeśli była oczywiście, to działała odwrotnie? Jest to ekranizacja bardzo popularnej w Japonii mangi ukazującej się od 1972 do 1973 roku czyli 30 lat przed wydaniem gry o której wspominasz.

ocenił(a) film na 6
Hatsze

Nawet jeśli, Illidan potrafił skopać dupę, więc nic dziwnego że zrobiłby ktoś podróbę. Ahh te rymy..

Zakerr

Illidana owszem przypomina, mi jednak pierwszą postacią jaka przyszła na myśl podczas oglądania filmu to Dante z Devil May Cry, wersja demonic po wciśnięciu L1 :p

ocenił(a) film na 10
ira92

Zapewne postać illidiana z w3 frozen throne może się kojarzyć z deviman, ale jak grało się w warcrafta 3 to zauważysz że to tylko złudne podobieństwo, illidian nabrał swoich cech kiedy porzucony przez mroczne elfy i odcięty od magii zaczął poszukiwacz nowego źródła życia które znalazł w swoim nemezis czyli demonach.

ocenił(a) film na 6
ira92

A mi nie wiem czemu od razu skojarzył się z Devil Jin'em z Takkena 5ki, chociaż nie są do siebie zbyt podobni. Zastanawia mnie czemu ten cały Devilman biegał i 1 ręką przed twarzą-jakby się zasłaniał (jak np w tym lesie gdzie spotkał żółwika)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones