PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136029}
7,5 6
ocen
7,5 10 1 6
Kantsubaki
powrót do forum filmu Kantsubaki

Taki jest angielski tytuł tego filmu. Akcja dzieje się w roku 1932 w domach gejsz. Główna bohaterka zostaje sprzedana do jednego z takich domów i zdobywa dużą popularność. Dodatkowo zwraca uwagę jednego z członków yakuzy. Nie chcę więcej zdradzać, ale film ogląda się bardzo przyjemnie, nie wiedziałem nawet kiedy minęły te dwie godziny. Film jest mega klimatyczny, dobrze odwzorowano tamte lata, stroje, samochody i zachowania, nie było się za bardzo do czego przyczepić. Było dużo świetnych aktorów z Yoko Minamino na czele, która bezbłędnie spisała się w roli gejszy, a nie spodziewałem się tego, że zrobi na mnie aż takie wrażenie. Bardzo ją lubię z roli Saki w Sukeban Deka, ale tu wypadła jeszcze lepiej. Muzyka także zasługuje na pochwałę. Ogólnie film troszkę skojarzył mi się z "wyznaniami gejszy", bo także jedna z gejsz staje się bardzo popularna, jednak tu jest więcej wątków i równie wciąga. Może gdyby było więcej takich scen jak ta z padającym śniegiem dałbym 10, ale i tak film rewelacyjny. Te cztery nominacje są jak najbardziej uzasadnione, wato obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones